Наступність початкової і середньої ланки школи (2012-10-19)

Перехід з молодшої школи в середню – переломний момент у житті дитини, так як здійснюється перехід до нового способу життя, до нових умов діяльності, до нового положення в суспільстві, до нових взаємовідносин з дорослими, з однолітками, з учителями. Це цікавий і складний етап у житті школяра. Які емоції принесе дитині цей період, радість або засмучення, багато в чому залежить від вчителів середньої школи, і в першу чергу, від класного керівника.
У зв’язку з чим виникла необхідність чіткого планування роботи з наступності. Вже
8 років у школі працює творча група ,, Наступність у роботі початкової і середньої ланки школи.”
Робота ведеться за трьома напрямками: спільна методична робота вчителів початкової школи та вчителів-предметників в середній ланці; робота з учнями; робота з батьками.
Мета: виявлення, попередження та подолання проблем адаптації учнів при переході на новий щабель навчання, збереження їх здоров’я та емоційного благополуччя.
Співробітництво вчителів початкової та середньої ланки з кожним роком стає все продуктивнішим. Дезадаптованість в учнів минає дуже швидко.
На осінніх канікулах пройшло чергове засідання творчої групи . Вчителі середньої ланки школи розповіли про формування класного колективу в перехідний період. Було підведено підсумки результатів діагностичних контрольних робіт та обговорено позитивні та негативні моменти. Психолог школи познайомила всіх з результатами першого етапу адаптації. Вчителі початкових та середніх класів не тільки поділилися досвідом роботи з використання інтерактивних методів навчання на уроках, а й виділили ряд методів, які допоможуть зробити перехід учнів 4 –х класів у 5-й клас безболісним і цікавим.
Отже, успішній адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі сприятимуть цілеспрямована координація дій учителів, їхній професіоналізм і досвідченість.
Сподіваємось, що наші зусилля, наша праця- це той добрий початок, який надасть кожній дитині бажання вчитися у нашій школі.

Керівник творчої групи ГНВК,, ЗШ І-ІІІ ст № 4 -
багатопрофільний ліцей ,,Еліт”